Popruh, to je ten pás který drží foťák na krku, neodmyslitelně patří ke každé zrcadlovce. V balení jej určitě vždy najdeme. Někdo se spokojí s tím dodávaným společně s fotoaparátem a někomu nevyhovuje, nebo se mu nelíbí. To je můj případ. Popruhy výrobců fotoaparátů se mi zkrátka nelíbí. Druhá věc je, že jsou extrémně nepraktické. Nedají se snadno odepnout, na nošení křížem jsou krátké, na krku zase nepohodlné.

Alternativ je naštěstí docela hodně. Já jsem v poslední letech používal opravdu krásný popruh značky iMo, který je i velice praktický. Jeho jedinou vadou je příliš krátká délka, a nošení křížem nebylo zcela to pravé. Své místo nyní nalezne na druhém fotoaparátu.

Pár měsíců jsem pokukoval po neuvěřitelně vychytaných výrobcích značky Peak Design a jejich popruh Slide, tak se jmenuje, mě hodně zaujal. Peak Design je taková ta firma, kterou založí skupina fotografů a vyvíjejí přesně to, co na trhu chybí. V jejich portfoliu naleznete především všemožné upínací nástroje pro zrcadlovky, ale také geniální foto brašny. Jejich asi nejznámějším výrobkem je právě Slide.

sl-hero-blue.jpg

Jedná se o popruh materiálem velice podobným bezpečnostnímu pásu v autě. Je velice příjemný na dotek a je velice poddajný. Vše je řešeno systémem patentovaných upínacích systémů. Na fotoaparát nasazujete malé kotvičky, na které pak popruh jednoduše a rychle nacvaknete. Pokud naopak popruh nepotřebujete, rychle jej můžete odepnout. Změna délky popruhu je rovněž velice jednoduchá a rychlá díky speciální duralovým sponám.

Profesionálním fotografům nebude pravděpodobně Slide neznámý. U hobby fotografů stále převládají ony žlutočerné, nebo červenočerné popruhy, které jsou přibaleny k fotoaparátu. Pokud se vám Slide od Peak Design líbí, připravte si čásku kolem 1700 Kč. Levné to není, ale získáte opravdu kvalitní a funkční výrobek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Napsat komentář