S tím úspěchem je to trochu složitější. Je potřeba si uvědomit, co pro koho znamená slovo úspěch. Je-li to pro vás větší počet lajků, komentářů a followerů, jste tady správně, protože to je idea tohoto článku.

IMG-0099.PNG

Profil na instagramu mám už dlouho, ale pro prezentaci svých fotek ho používám poměrně krátce. Začal jsem se tedy zajímat o to, jak oslovit co nejvíce lidí a dostávat nějakou zpětnou odezvu na svoji práci. Odběratelů bylo jen pár a nijak významně se ten počet neměnil. Stejná situace byla i se zájmem o jednotlivé fotografie. Ten profil byl zkrátka napůl mrtvý. Chtěl jsem to změnit a proto jsem udělal několik změn, které vdechly mému Instagramu život. Můžete je vyzkoušet, pokud čelíte stejnému problému.

Nickname, to slovo @něco, je důležité aby odpovídalo tomu co se snažíte prezentovat, já jsem fotograf, svůj nick jsem tedy přejmenoval na @lukasbica_photographer. Už tento krok mi přinesl po pár hodinách několik sledování z řad kolegů. (UPDATE: potřeboval jsem sjednoti jmena na vsech sitich, takze jsem prejmenoval profil na @lukasbicacom a do sveho infa jsem alespon vlozil hashtag #photography)

Profil by měl mít vyplněné alespoň základní informace, nejlepší je napsat odkud jste, co se vám líbí, čím se zabýváte a nezapomeňte na skutečnou profilovou fotku. Jen takový profil bude vypadat reálně a můžete očekávat že vás díky tomu začnou sledovat reální lidé, kdo by také stál o nějaké roboty a fiktivní duše. Ne, my nechceme 10000 fiktivních followerů, ale chceme 1000 kvalitních, kteří mají o naše dílo opravdu reálný zájem. Z toho vyplývá…nikdy followery nenakupujte, je to jen hezké číslo, které ve výsledku vůbec nic neznamená, zkrátka to nefunguje.

IMG-0431.PNG

Mějte profil čistý a ucelený. Pokud jste fotograf a chcete prezentovat to co je vaším dílem, odstraňte to co s ním nemá nic společného. Mluvím o fotkách z dovolené, z hospody, selfie z toalety atd. Ne, tohle by tam vážně nemělo být, pokud budujete seriozní fotografický profil.

IMG-0433.PNG

Přidávejte jen skvělé fotky. Nepřidávejte nic co se nepovedlo, na Instagramu vám za to určitě nikdo nadávat nebude, ale je to zkrátka zbytečné.

Fotky přidávejte ve správný čas. Věřte, že tohle je jedna z nejdůležitějších věcí. Nejlepší je přepnout instagram na tzv. firemní profil (nic se nemění a lze kdykoliv přepnout zpět), který vám poskytne statistiky přítomnosti vašich odběratelů, zjednodušeně řečeno, uvidíte kdy je nejlepší publikovat fotku, aby ji vidělo co nejvíc lidí.

IMG-0432.PNG

Používejte hashtagy. To je #něco. A používejte takové, kde je reálná šance, že jej použily miliony lidí před vámi. Hashtag #koukejcosemvyfotil je naprosto k ničemu. Ale třeba #instagood, nebo #blackandwhitephotography vám může přinést nějaké ovoce.

Bez prohlíženích cizích fotek to nepůjde. Ostatně na tom principu jsou tyto sítě postavené. Lajkuj a bude ti lajkováno, sleduj a budeš sledovaný. Pokud jste běžný smrtelník a nejste třeba Lady Gaga, nebo Justin Bieber, budete muset trávit nějaký čas procházením cizích fotek, jejich lajkováním a hlavě komentováním. A pokud vás někdo zaujme, rozhodně ho začněte sledovat, třeba vám to oplatí.

Po tom, co jsem se začal držet těchto pravidel, jsem získal během týdne 300 kvalitních followerů. Většinou jde o lidi z oboru, tedy o fotografy a modelky, to byl můj cíl. Pokud se vám článek líbil, sledujte mě také @lukasbicacom.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Napsat komentář