Nejprve bych chtěl zmínit, že opravdu nejsem placený společností Peak Design a tento článek tedy není reklama, ale opravdu moje osobní dojmy. A budu především chválit. Konečně výrobce, kterému se podařilo něco, na co jsem dlouho čekal. Krásný a maximálně praktický batoh, který pojme foto techniku a nebo klidně cokoliv jiného. Prostě jeden batoh na všechno, který je navíc propojený s ostatními výrobky Peak Design.

pd-1.jpg

Poprvé jsem batoh viděl v nějakém videu na youtube a hned jsem věděl, že ho chci. Jelikož čekání na dostupnost v ČR byla velice velice dlouhá, chvíli jsem přemýšlel, že koupím Peak Design Everyday Messenger (brašna), která mě musím říct také nadchla, ale brašny byly pro mě vždy tak nějak nepohodlné, takže jsem raději nakonec počkal na batoh. Čekání navíc přineslo jedno příjemné překvapení, druhou barevnou variantu, světle šedou nazvanou Ash. Já tomu říkám verze pro hipstery:-) Batoh má tedy dvě varianty, tmavě šedou Charcoal a světle šedou Ash, která se liší nejen barvou, ale také detaily z pravé hnědé kůže. Batoh tak proti tmavé verzi vypadá trochu víc vintage, zkrátka vhodný pro hipstery 🙂

pd-2.jpg

Jak už jsem psal, není to jen krásný batoh, ale také hodně praktický. Všechny neduhy, které měly moje předchozí batohy jsou pryč. Vždy mi nejvíc vadilo, že se do batohu ukládají věci odspodu nahoru. Takže vložíte foťák, pár objektivů, bundu a uplně nahoru lahev s vodou, která, když máte štěstí nevyteče a nezničí vám vše co je pod ní. Když chcete vyndat foťák, musí všechno ven a pak zase dovnitř. To je otrava. A je to pomalé. Jasně měl jsem i přímo foto batoh, který měl oddělené kapsy na techniku a na běžné věci. Jenže, když jsem ho napěchoval technikou, tak se tam už nevešlo nic jiného a když jsem chtěl rychle vyndat foťák, musel jsem ho sundat ze zad, někam položit, rozepnout, vyndat foťák, zapnout a zase nasadit na záda. S batohem od Peak Design, vyndám foťák do 5 sekund, možná i rychleji.

pd3.jpg

Pokud bych navíc potřeboval přenášet něco co se mi do batohu nevejde, není problém připnout cokoliv pomocí integrovaných popruhů na batoh. Ať už je to stativ, větší bunda, spacák, prostě cokoliv, co se nevleze dovnitř. Nicméně, tuhle možnost mají i jiné batohy, na tom nic až tak zvláštního není. Velice unikátní je naopak systém zapínání hlavní kapsy nazvané Maglatch. Je to systém který je robustní, bezpečný a přitom ho otevřete jednou rukou a to je opravdu výhoda, pokud chcete něco rychle vyndat, nebo hodit do batohu. Tento systém také naleznete na brašně Everyday Messenger.

full-diagram-backpack-pd20.jpg

Jak už to tak bývá, za design, luxusní materiály a hlavně dobrý nápad se platí zlatem. Jinak tomu není ani u toho batohu (skoro). Menší 20L varianta vás bude stát necelých 7000 Kč a ta větší 30L ještě o 1000 Kč víc 🙂 Já osobně investice nelituji. Užívám si toho, jak je batoh dotažený do posledního detailu a jak je neskutečně praktický. A hlavně…není to jen foto batoh, tedy jednoúčelové zavazadlo, je to batoh pro všechno, záleží jen na vás.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Napsat komentář