V jednom ze starších článků jsem psal o tom, jak využít iPad při práci fotografa. Napadlo mě napsat pár řádků o tom, v čem mi ještě iPad, respektive iOS pomáhá a jaké aplikace používám nejen k úpravě fotek.

og.jpg

​Ipad je výborný komunikační nástroj. Maily a všemožné messengery jsou samozřejmostí. Já osobně používám hlavně Facebook Messenger (skvělá je skupinová konverzace, když je potřeba domluva více lidí) a Spark, který je nejspíš nejlepší mailový klient. A samozřejmě iMessage.

spark.png

Co na fotky? Používám vestavěnou appku fotky. Ono to bez ní vlastně ani pořádně nejde. Téměř vše je na ní navázáno. Když potřebuju něco hodně rychle upravit a poslat na net, použiju VSCO, nebo Snapseed. Když si s tím chci dát víc práce, sahnu po Lightroom Mobile. Nemůžu zapomenout na Instagram, i když mě dost štve, že není nativní verze pro iPad.

​Pokud hledám inspiraci, je pro mě iPad a Pinterest (někdy i Instagram a 500px) hodně silný nástroj. Prostě si pomocí hashtagů definujete co vás zajímá a už se na vás hrnou tisíce fotek autorů z celého světa. Pozor ale, hranice mezi inspirací a kopírováním je dost tenká 🙂

Pinterest.png

Propagace! Člověk prostě o sobě musí dát vědět, nikdo nechce tvořit do šuplíku ať už tvoří cokoliv. Takže Facebook, Twitter, Instagram jsou mé hlavní kanály, které pohodlně spravuju všechny najednou pomocí Hootsuite. Neobejdu se ani bez aplikace Squaready, to je takový jednoduchý nástroj pro “cropfree” úpravy fotek pro Instagram. Skvělá je také appka Enhance (od Hootsuite) , opět na ořezy-neořezy, vylepšení a hlavně se v ní dá přidat k fotce vodoznak.

HootSuite-Logo.png

Samostudium. Jsem v zásadě samouk. Nechodím na žádné kurzy, všechno se učím sám a všechno co umím sem se naučil sám. Občas to někomu připadá nemožné, ale všechno se dá naučit, když vás daná věc opravdu zajímá. Stačí jen hledat informace a to je díky internetu hračka. Kde tedy čerpám informace? Asi v poslední době hlavně na YouTube. Tam prostě najdete všechno. Pokud máte trpělivost, umíte trochu anglicky a hlavně když chcete, naučíte se z youtube třeba profesionálně retušovat fotky. Je prava, že jedno video to do vás nenasype, chce to tu trpělivost. Další nevyčerpatelnou studnicí informací je google. Když něco nevím zeptám se ho a on mi informaci najde. I tohle většinou dělám na iPadu když ležím v posteli. Čtu, zjišťuju, zkoumám, učím se věci, které mě zajímají.

Nehraju hry. Nebaví mě to a je to ztráta času, takže hru vám asi nedoporučím. Ale můžete místo hraní zkusit napsat článek, je to celkem zábava 🙂 mimochodem zrovna jsem jeden napsal, na iPadu…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Napsat komentář