Všechno co dělám a co mě baví mít na jednom místě. To byl můj cíl, nebo možná sen? Dlouho jsem to odkládal a dlouho mě to štvalo, že mám všechno rozkouskovaný různě po webu, sociálních sítích a možná i jinde. Měl jsem v plánu udělat web, kde se všechno prostě propojí a bude to dávat smysl a hlavně se mi to bude i vizuálně líbit. A taky jsem potřeboval najít trochu času na realizaci toho plánu v mé hlavě. Jednoduchý – minimalistický design, přehledný, alespoň trochu multijazyčný a hlavně moderní web. To jsem přesně chtěl!

Starý web jsem si stavěl také a byl celý na redakčním systému Koken. To je speciální platforma přímo pro fotografy a jiné kreativce. Je super jednoduchý, hlavně organizace obsahu je dokonalá – připomíná mi Lightroom, ale bohužel má svoje mouchy. Autoři jej moc neaktualizují a to omezené množství vzhledů a pluginů stojí velký peníze. Kdyby to alespoň fungovalo bez problémů, ale bohužel. Občas se mi stávalo, že Koken zapomněl nějaké obrázky v článcích blogu, nebo pro jistotu vypustil celý článek. Poslední hřebíček do rakve byl, když se mi celý web sesypal jak domeček z karet. Najednou finiš, chyba a web byl dole. Asi by mi to nevadilo, kdyby s sebou nevzal všechny články na blogu, ke kterým se jinak nedá dostat. Po pár hodinách jsem provoz naštěstí obnovil a v tu chvíli jsem si řekl, wordpress. Musím to postavit na něčem stabilním.

Těžko říct proč jsem nezačal na WordPressu od začátku, nejspíš jsem chtěl zkusit něco nového a od řešení Koken jsem si dost sliboval, nakonec chlubí se, že je systémem přímo pro fotografy. Ukázalo se, že to nebyla správná cesta a že kromě problémů s provozem má i velice omezené nástroje SEO a možnosti úpravy vzhledu jsou v plenkách. Každopádně autoři mají moji pochvalu za skvěle zvládnutou administraci obsahu.

Jednoznačně jsem tedy věděl, že nový web už bude na prověřeném WordPressu. Celý jsem ho postavil paralelně a den D jsem změnil soubory .htaccess a je to tady…čtete článek už z nového blogu 🙂

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Napsat komentář