Stále se setkávám se zákazníky, kteří se rozmýšlejí zda a případně kolik peněz mají investovat do natočení propagačního, nebo náborového videa. Mají pochybnosti, zda jim investice něco přinese. Rozhodl jsem se tedy sepsat důvody, proč si myslím, že se video vyplatí a jaký formát je nejvýhodnější.

Důvod první: Jednoduchost.

Ještě před pár lety jste určitě v práci, nebo někde ve společnosti slyšeli větu: “Četl jsem článek”, ale zkuste se zaměřit na dnešní konverzaci lidí, myslím že uslyšíte spíše: “Koukal jsem na video.”, nebo “Už jsi viděl to video..?” Psaný text samozřejmě nevymizel, má stále své místo, nakonec i já píši články, ale pokud bych chtěl zaujmout velké množství lidí v krátké době, volil bych jednoznačně video, obzvlášť pokud bych cílil na mladé publikum. Lidé jsou dnes zkrátka líní číst a konzumovat video obsah je v době chytrých telefonů, na kterých se obvykle problematicky čte delší text, pohodlnější. Mimochodem, chytrý mobilní telefon je dnes nejpoužívanější zařízení s přístupem na internet.

Důvod druhý: Důvěryhodnost.

Video je něco jako takový nový pohled do firmy zvenčí. Ať už chcete prodávat služby, produkty, nebo potřebujete prostřednictvím náborového videa oslovit potenciální zaměstnance, můžete všemu divákovi pomocí videa ukázat, že jste dobrým partnerem. Záběry z prostředí výroby, kanceláří, nebo třeba krátký rozhovor se zaměstnanci dodává lidem pocit důvěry. Ukažte světu, že jste fajn parta lidí, která dělá smysluplné věci.

Důvod třetí: Použitelnost.

To je podle mě největší benefit videa. Video můžete umístit na web, s videem počítají všechny sociální sítě, video můžete promítat na firemních akcích. Jistě, to stejné můžete udělat i s psaným textem, ale zde nastává otázka: “Bude to někdo číst, není to moc dlouhé?” Dobře vymyšlené video dokáže odvyprávět příběh během několika desítek sekund a to beze slov.

Jakou formu videa zvolit?

Zde hodně záleží jaký je konkrétní účel snímku. Někde bude dobře fungovat kompletně animované video, jinde bude vhodnější forma rozhovoru, či krátkého videospotu. Osobně bych u náborového videa určitě volil rozhovor + krátké ukázky z firemní kultury. V každém případě by mělo být video kvalitní po technické i obsahové stránce, takže zahoďte myšlenku “natočím si to mobilem”.  Nezapomeňte, že průměrných a podprůměrných videí jsou na internetu miliardy, to vaše musí být nadprůměrné, aby fungovalo.

Agentura vs. Freelancer?

Vím, že hodně klientů se rozhoduje, zda zadat tvorbu videa reklamní agentuře, nebo zda se obrátit na kameramana na volné noze. Agentury obvykle realizují projekty pouze s vyšším rozpočtem, který je schopný “uživit” velký štáb. Freelancer zastává všechny profese sám, nebo s asistentem a díky tomu vždy nabídne lepší cenu a je tedy vhodnější pro menší projekty.

Photos by freestocks.org from Pexels

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Napsat komentář