Svatebních fotografů a kameramanů je opravdu hodně. Dobře si vybrat z toho množství lákavých nabídek je určitě těžký úkol. Pokud máte chuť, budu rád, když si alespoň v rychlosti prohlédnete to, co nabízím já. Mám rád jednoduchá a jasná sdělení, proto kašlu na svatební balíčky a jejich detailní rozbor, odstavce plné samochvály a popis vybavení, který člověku stejně nic neřekne. Důležitý je výsledek a vaše spokojenost. Nabízím maximální spolehlivost a video, nebo fotky takové, jako by byly moje vlastní 🙂

Svatební  focení: V případě, že si mě vyberete za svatebního fotografa, budu po celou dobu dokumentovat atmosféru svatebního dne, emoce vaše a vašich blízkých, vznikne tedy mnoho jedinečných momentek, které vás vtáhnou do děje i po letech. Vždy předávám všechny zdařilé snímky, plně upravené, v maximální kvalitě a digitální podobě přes cloud. Pokud se domluvíme, mohu zajistit tisk vybraných fotografií, nebo výrobu foto knihy. Rád se stanu vaším svatebním fotografem.


Svatební video: Možná již svého vysněného svatebního fotografa máte, nebo prostě dáváte přednost pohyblivým obrázkům. V každém případě vám mohu nabídnout svatební film z mojí dílny, tedy krásné svatební video, které budete moct sdílet s přáteli. Jako svatební kameraman budu natáčet záběry z průběhu svatebního dne, které následně sestříhám do 5 – 10 minut dlouhého svatebního filmu. Budu rád, pokud vám jako svatební kameraman budu moct vytvořit video, které vás dojme k slzám.

Nejčastější dotazy:

Je možné objednat kratší natáčení, nebo fotografování, než celodenní?

Pro páteční a sobotní termíny v hlavní svatební sezóně (květen-září), nebo pro svatby nad 100km od Prahy, dávám přednost celodenní práci. Pokud máte svatbu mimo zmíněné termíny a poblíž Prahy, je možné se domluvit i na kratším natáčení, nebo focení. Celodenní prací je myšleno ráno až podvečer.

Můžeš svatbu natáčet a fotit zároveň?

Bohužel ne. Práci chci odevzdat v maximální možné kvalitě a to vyžaduje plné soustředění pouze na jednu činnost. Pokud si mě vyberete jako kameramana, rád vám doporučím dobrého fotografa. Mimochodem, pokud tohle někdo nabízí, je to zřejmě Superman 🙂

V jakém formátu natáčíš svatební videa?

Předám vám 5-10 minut dlouhý svatební klip, který zachytí celý průběh svatebního dne. Po technické stránce bude záznam v rozlišení 4K. Video vám předám přes server Vimeo, odkud rovnou můžete svůj film sdílet s přáteli, nebo si ho stáhnout v maximální kvalitě.

Kolik fotografií ze svatby nám předáš a jsou některé vytištěné?

Počet snímků nikterak neomezuji, ani se za větší množství nepřiplácí, nemám rád tzv. balíčky, jednoduše vám předám všechny zdařilé snímky, obvykle je to číslo někde mezi 200-500 kusy, záleží na velikosti svatby atd. Fotografie předávám primárně v digitální podobě, po dohodě je možné zajistit i tisk.

Jak spolupráce s tebou probíhá?

Myslím a doufám, že úplně v pohodě 🙂 Nejsem typ člověka, který by vás stavěl do nějakých krkolomných póz, nebo z vás doloval vtipné scénky. Vždy pracuji s přirozeností, snažím se zachytit ty jedinečné momenty, které prostě přijdou.

Jaké svatební balíčky nabízíš?

Žádné 🙂 Myslím, že svatba se nedá zabalit do nějakého balíčku o 200 fotkách. Každá svatba je jiná. Někdy je hostů 20, jindy 200. Stejné je to u videa, nikdy to není jako přes kopírák. Přesnou cenu na korunu přesně vám samozřejmě vždy řeknu předem a potvrdíme si ji ve smlouvě, kterou spolu podepíšeme.

Máme svatbu daleko, přijedeš kamkoli?

Jistě, jsem připraven natáčet, nebo fotit tam, kde bude potřeba 🙂 Pokud to k vám budu mít daleko, tak do ceny započítám nějakou tu korunu na benzín 🙂

Kolik nás bude svatba od tebe stát?

Obvykle se cena za focení pohybuje od 9.000 do 18.000 Kč a video od 12.000 do 24.000 Kč. Částky berte spíš jen jako orientační s tím, že dražší to pravděpodobně nebude, nebo u mě zatím nebylo 🙂 Cena vždy závisí především na délce mojí přítomnosti, na velikosti svatby a také na tom, kam za vámi pojedu. Přesnou cenu vám rád prozradím, když mi napíšete něco málo o vaší svatbě. Nebo se klidně rozepište, čím víc informací, tím lépe 🙂 Můžete rovnou i připsat vaši představu ceny, pokud chcete. Nebráním se rozumné dohodě 🙂

Za jak dlouho od svatby nám předáš výsledek?

Video předávám obvykle do 14 dnů, ale může se to protáhnout i na měsíc, fotky většinou stíhám do těch dvou týdnů. Rychlost zpracování závisí na aktuálním vytížení, ale pochopitelně se budu snažit vám vše předat co nejdříve 🙂

A jak to vidí klienti?

Lukáše jsem objednala na svatbu svého bratra a fotky včetně krásného foto obrazu jsem věnovala novomanželům jako svatební dar. Celá rodina je z fotek od Lukáše nadšena, dokonale zachytil všechny momenty svatby, je vidět, že má cit a dobré oko 🙂

Míša

Svatební fotograf
Lukáš je velký profesionál a velice příjemný člověk. Fotky jsou nádherné, doslova nám vyrazily dech. Rozhodně vřele doporučuji jeho schopnosti nejen pro svatební fotografie. Ještě jednou moc děkujeme.

Martina a Michal

Hledali jsme svatebního fotografa, který bude originální a něčím nás zaujme. Po dlouhém hledání nám byl od přátel doporučen právě Lukáš. Jeho styl nás dostal, fotky mají krásnou atmosféru, jsou nenucené, přirozené a dokonce se líbíme sami sobě. Lukáš předčil naše poměrně náročná očekávání. Děkujeme za fotky a za ochotu.

Zoe a Brian

Chcete si rezervovat termín, nebo se na něco zeptat?


To že jste člověk prokažte výběrem ikony Strom.