Info & Ceny:

Jak natáčím svatby?

Vždy s vámi strávím celý den, cca 10h času, případně déle, pokud se tak dohodneme. Svatba je dle mého názoru hlavně o lidech, proto v mých filmech můžete očekávat hodně záběrů lidí a málo záběrů neživých věcí, jako třeba prstýnky, šaty, příbory, jídlo, hotel… toto vám určitě skvěle zachytí fotograf. Na svatbě jsem spíše tichý pozorovatelem, hostem s kamerou, než režisérem, který by vám říkal kam si máte stoupnout a co máte dělat, do dění na svatbě nijak nezasahuji. Přirozenost a ničím nerušená atmosféra je tou správnou cestou pro emotivní svatební film, který si budete chtít pouštět stále dokola 🙂  Pokud tyto názory sdílíte, jsem váš člověk 🙂

Finálním produktem je video – svatební klip v délce 3-5 minut (dle programu a dění na svatbě). Věřte mi, že delší video nemá smysl, do 5 minut se pohodlně vejde celý nabitý den tak, že má video šmrnc a nenudí. Představte si, že 5 minut videa, je 7200 filmových políček a tím pádem něco jako 7200 fotek 🙂 Pokud by vám opravdu 5 minut nestačilo, je možné si přiobjednat ještě svatební dokument v délce 20 – 40 minut s originálním zvukem. Zde je potřeba počítat s tím, že hlavním výstupem je vždy krátké video a styl natáčení je mu přizpůsoben. Dlouhý svatební dokument je tedy tak trochu kompromis a nikdy se nedá předvídat jeho konečná podoba. Při natáčení vždy snímám i zvuk, zaznamenám pro vás proslovy rodičů a svědků a dalších řečníků, pokud to okolnosti dovolí. Záznam vám předám jako samostatné video, nebo bude součástí svatebního dokumentu, pokud si jej objednáte. Hotová videa vám dodám buď pouze online – video si stáhnete z internetu do svého počítače, nebo poštou na USB Flash Disku, výběr je na vás 🙂

Hudbu do videa vybírám sám až na základě natočených záběrů a celkové atmosféry svatby. Bohužel není možné, abyste mi poslali vlastní skladby. Hudební a obrazová složka filmu si musí sednout, aby byl výsledek dokonalý. Někdy je svatba hodně akční a romantická hitovka známá ze všech rádií by k tomu neladila atp. Výběr správné muziky je naprosto klíčový. Další překážkou jsou autorská práva, není totiž možné použít jakoukoliv skladbu, ale je potřeba vybírat z těch, ke kterým je možné získat licenci. Krátký svatební klip je vždy sestříhán na 1 – 2 skladby, dlouhý svatební dokument je obvykle zcela bez hudby a je použit původní zvuk, tak jak jej snímal mikrofon kamery.

Obvykle neposkytuji neupravený natočený materiál a to z důvodu, že natáčím do speciálního RAW formátu, který laik bez potřebného placeného softwaru a výkonného počítače vůbec nedokáže otevřít a přehrát. Tento formát je přímo z kamery téměř bezbarvý a data z jedné svatby vyžadují uložiště o kapacitě v řádu několik set gigabajtů až jednotky terabajtů. Jedná se o tzv. digitální filmový negativ a laikovi bez potřebného vybavení a znalostí je opravdu k ničemu. Děkuji za pochopení.

Kolik to celé stojí? 

Základ

  • budu s vámi celý den (cca 10h)
  • dodám vám svatební klip v délce 3 – 5 minut
  • online přehrávač s trvalým odkazem pro snadné sdílení s přáteli
  • předání videa online – video si stáhnete z webu
  • zaplatíte 24.000 Kč + náklady na dopravu

Doprava

  • Česko: 6 Kč/km, počítá se ze Všetat (okres Mělník) tam i zpět
  • pokud je svatba někde dál (200 km +), je možné, že se do ceny promítnou i náklady na ubytování

Další volitelné možnosti

  • svatební dokument v délce 20-40 minut s původním zvukem: + 7000 Kč
  • video na USB Flash Disku v dárkové dřevěné krabičce + poštovné: +500 Kč

Jak rezervovat termín?

V případě, že vás moje nabídka zaujme, pošlu vám návrh smlouvy, složíte zálohu 4000 Kč a tím je termín definitivně váš.

Co bude dál?

Zhruba čtrnáct dnů před svatbou (nebo dle vašich možností) si dáme schůzku, buď online (FaceTime, Skype, Webex atd.), nebo po telefonu a probereme všechny detaily. Po schůzce vás poprosím o uhrazení zbylé částky (splatnost je nejpozději 3 dny před natáčením) a nakonec se uvidíme na svatbě 🙂  Hotové video dostanete obvykle do 14 dnů a nejpozději 2 měsíce od natáčení.